Azokon a munkahelyeken, ahol robbanásveszélyes atmoszféra keletkezésével, előfordulásával számolni lehet, használatbavételük előtt robbanásbiztonsági szempontból teljes körű vizsgálatot kell végrehajtani és a legkisebb kockázat realizálásához, a vizsgálat eredménye függvényében minden biztonsági intézkedést meg kell valósítani. Ehhez figyelembe kell venni a potenciálisan robbanásveszélyes környezetben lévő munkahelyek minimális munkavédelmi követelményeiről szóló 3/2003. (III. 11.) FMM-ESzCsM együttes rendeletet, mely hatálya a potenciálisan robbanásveszélyes környezetben lévő munkahelyekre, azok kialakítására és használatára terjed ki. A rendelet alapja, az Európai Parlament és Tanács által elfogadott a potenciálisan robbanásveszélyes környezetben végzett munka során, a munkavállalók biztonságát és egészsége védelmét szolgáló minimális követelményekről szóló 1999/92/EK irányelv. A rendelet meghatározza a hatálya alá tartozó munkahelyeknél az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés feltételeinek kialakítása és fenntartása érdekében a munkáltató kötelezettségeit (készülékek és védelmi rendszerek kiválasztása, kockázatértékelés, koordináció, készítése). A rendelet 9. bekezdése alapján munkáltató köteles robbanásvédelmi dokumentációt készíteni, amelyet folyamatosan köteles felülvizsgálni és szükség szerint módosítani. A felülvizsgálati ciklus időtartama nem haladhatja meg az egy évet.
Zónabesorolás munkabiztonsági szaktevékenység. Ahhoz, hogy hiteles és minden részletre kiterjedő korrekt zónatérképet készíthessünk, elengedhetetlen a robbanásvédelmi, gépész, villamos, vegyész kompetenciákkal való háttértudás. A Tűzvédelmi Műszaki Irányelv TvMI 13.2:2021.01.15.-ben, az 5.1.4.4. 1 pontban megahtározottak alapján: „Az elkészült zónabesorolást (ha lehetséges) számítással és részletes műszaki indoklással szükséges alátámasztani.

Megjegyzés:

A számítást úgy kell rögzíteni, hogy a későbbi felülvizsgálatoknál az alkalmazott módszerek, megállapítások és következtetések érthetőek és rekonstruálhatóak legyenek az eljáró szakemberek számára.”

Vállaljuk a fenti jogszabályok szerinti Robbanásvédelmi dokumentáció készítését, illetve már meglévő dokumentáció felülvizsgálatát, változások nyomon követését. Munkánkat kellő körültekintéssel végezzük, amiért teljeskörű felelősséget vállalunk. Ehhez szükséges a veszélyes technológiák részletes megismerése és a folyamatokat jól ismerő kollégákkal történő szakmai konzultációk sorozata.
Cégünk tapasztalatai szerepelnek gyógyszer és élelmiszeripari, vegyészeti, raktározástechnikai cégek, gyárak, akiknél mind poros, gáz-gőz
Szerződött partnereinknél ezen tevékenységek elvégzése automatikus, az üzemeltető részére gördülékeny ügyintézést és naprakész dokumentációt eredményez, ezzel segítve a munkavédelmi kollégák munkáját.